Informace pro novináře, kde se o nás mluví. 

Pro média

O projektu Boulderzávody

Pořadatelem série boulderingových akcí je spolek s celorepublikovou působností Sportovní lezení z.s.

Boulderzávody jsou lezecké akce na nejvyšší možné úrovni. Mobilní boulderingová stage cestuje po akcích a městech po celé ČR. U dospělých oslovujeme top závodníky, u dětí začátečníky až výkonnostní jednotlivce. Závody mají doprovodný program nebo jsou součástí jiné akce. 

Akreditace + foto 

Novináři nepotřebují akreditaci. Každému novináři na vyžádání na místě či emailem téměř okamžitě poskytneme zdarma fotky z akce od profesionálního fotografa. 

Co je bouldering?

Jedná se o disciplínu sportovního lezení. Překonávají se krátké cesty bez lana (cca 5 - 8 kroků), případný pád tlumí dopadiště po celé ploše. Bouldering je silový a technický pohyb, pestrost pohybů je nekonečná. Lezec pracuje s programem jak boulder vylézt. Jde zároveň i o velkou psychickou výzvu. 

Lezecké úspěchy českých reprezentantů

Česká republika má zásluhou Adama Ondry titul mistra světa v boulderingu i celkového vítěze světového poháru. Dalším úspěšným závodníkem v boulderingu je Martin Stráník - vice mistr světa v boulderingu a spousty dalších skvělých umístění ve finále SP. 

Pravidla boulderingu ve stručnosti

Počítají se dosažené zóny (chyt uprostřed boulderu) a topy (poslední chyt boulderu). Do hodnocení zasahuje i počet pokusů, které lezec potřebuje pro dosažení zóny či topu (čím méně pokusů, tím lépe). Na boulder je vymezený čas 5 minut. Finále se leze stylem on sight = soutěžící nevidí pokusy jiných závodníků, techniku přelezu musí vymyslet na místě v časovém limitu. 

Zajímavosti a aktuality máme na sociálních sítích

          

 

Naši mediální outdoorový partneři: 

    

 

záznam na ČT sport z ostravského kola

 

Kontaktní osoba pro média: 
Jan Zozulák, tel.: 732 673 994, email: info@boulderzavody.cz
 
 

logo Rock Point Boulderzávody 2017 ke stažení

logo České sportovní lezení z.s. ke stažení